Wczytywanie strony

Lobo - agencja pracy

zadzwoń na +48 58 58 58 566 lub

Wyślij swoje CV on-line

Dla pracownika

Outsourcing

Outsourcing jest formą zarządzania, która polega na przeniesieniu odpowiedzialności i zadań związanych z zatrudnieniem na firmę zewnętrzną.

Dla pracownika oznacza to, że pełniąc funkcję w jednej firmie, wedle prawa jest zatrudniony przez firmę zewnętrzną – w tym przypadku agencję pracy. Taka forma zatrudnienia nie niesie za sobą zagrożeń, ani ograniczenia praw pracownika. Podstawą współpracy jest umowa o pracę, chroniona przez Kodeks Pracy lub umowa cywilna, określona w Kodeksie Cywilnym.

Pracodawcy decydują się na outsourcing pracowników, aby móc ograniczyć swoje koszty księgowe oraz w celu przeniesienia na agencję obowiązków związanych z urlopami, ewidencją czasu pracy, zapewnieniem zastępstwa na okres nieobecności pracownika.

Pracodawca może w każdej chwili przejąć pracownika, jeśli chciałby go awansować bądź zmienić jego rolę w firmie.

Podstawową korzyścią dla pracownika jest fakt posiadania opiekuna, który stale nadzoruje obowiązki kadrowo – płacowe, a także wspiera relację pracownika z pracodawcą poprzez jednoczesny nadzór nad pracą pracownika, jak i dbaniem o jego prawa i dążeniem do jego rozwoju.