Stanowisko: Data Engineer

Data publikacji: 2021-06-14

LoboHR jest agencją rekrutacyjną (nr 7502), która dostarcza swoim klientom najlepszych pracowników.

Dla naszego klienta, poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Data Engineer

Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków:

  • Projektowanie, implementacja, testowanie i wdrażanie rozwiązań do integracji danych na bazie wymagań ustalanych przy współpracy ze specjalistami z różnorodnych dziedzin (w tym modelowania bazodanowego, analizy danych) ,
  • Pozyskiwanie danych w zależności od potrzeb biznesowych,
  • Ocenianie nowych źródeł danych pod względem dostępności danych oraz jakości,
  • Przygotowanie zbiorów danych do analiz stanowiących istotny wkład w procesach podejmowania decyzji biznesowych,
  • Utrzymywanie repozytorium kodu źródłowego (SQL, Python, R) w zgodzie z zasadami wersjonowania, Wykorzystywanie standardów / wzorców architektonicznych / API, które umożliwią proste korzystanie ze złożonych zbiorów danych,
  • Pomoc w szkoleniu użytkowników końcowych w zakresie dostępu do danych oraz rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez użytkowników,
  • Wsparcie przy projektowaniu struktur będących częścią procesów pozyskiwania danych, Przedstawianie menedżerom oraz analitykom: postępów, spostrzeżeń oraz rezultatów prac.

Wymagania:

  • Co najmniej 2 letnie doświadczenie w używaniu systemów plików przechowujących duże zbiory danych,
  • Dobre znajomość systemów operacyjnych Linux/Unix,
  • Dobra znajomość Pythona, SQL’a (projektowanie schematów/tworzenie indeksów, wyszukiwanie i administracja) oraz REST API,
  • Wiedza z zakresu wielowątkowego przetwarzania danych,
  • Choć do wdrażania pomysłów na poprawa niezawodności, wydajności i jakości danych,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:

  • Dogodna forma zatrudnienia (B2B lub umowa o pracę),
  • Wynagrodzenie uzależnione od poziomu umiejętności – do 24 000 zł,
  • Bogaty budżet szkoleniowy,
  • Niekorporacyjny styl pracy,
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy.