Firma oferująca doradztwo personalne na wagę złota

Współczesna Agencja Rekrutacyjna to nie tylko firma dostarczająca Pracowników. Niegdyś to było główne zadanie – znaleźć, sprawdzić i przedstawić Pracodawcy. Oczekiwania rynku popędziły do przodu. Pracodawcy, współpracując z firmą zewnętrzną w obszarze rekrutacji, oczekują doradztwa, konsultingu, wiedzy, pomysłu, diagnozy i wsparcia.

Właśnie dlatego, w takim momencie warto zwrócić uwagę na to, czym charakteryzuje się doradztwo personalne. Nie jest to całkowicie osobny dział, a raczej jedna osoba, która zostaje dopasowana do specyfiki firmy Klienta i struktur w niej istniejących. Co najważniejsze, taki Doradca, będzie osobą całkowicie bezstronną, dzięki czemu jego oceny i rady będą obiektywne oraz sprawiedliwe.

Pracodawca wie, czym ma zajmować się dany Pracownik. Od reprezentującej jego interesy firmy doradztwa personalnego oczekuje utworzenia profilu Kandydata, wyboru niezbędnych do pełnienia funkcji kompetencji, ustalenia planu rekrutacji i selekcji, a także zastosowania profesjonalnych narzędzi służących badaniu kompetencji. Ponadto Pracodawca wraz z rekomendacją chce usłyszeć, co tego Pracownika w pracy motywuje, jak powinien zarządzać nim jego Szef i w jakim zespole Pracownik chce pracować, aby czuć się w pracy dobrze. Rolą doradcy jest także to, aby zmaksymalizować potencjał pracownika i dawać mu stale możliwości rozwijania jego kwalifikacji. Dzięki temu Wy, jako przedsiębiorcy nie będziecie musieli zamartwiać się zwolnieniami i ewentualnymi zatrudnieniami nowej kadry – powodem będzie to, że doradca pozwoli im na zmaksymalizowanie swojego potencjału na obecnym stanowisku.

Co zawiera się w ofercie firmy świadczącej doradztwo personalne?

Dzisiejszy Pracodawca przy każdej możliwości szuka kompleksowości usług. Praktycznie każda agencja rekrutacyjna dziś świadczy usługi HR w szerokim tego słowa znaczeniu. Rekrutuje, doradza, ale także — zatrudnia. Outsourcing Pracowniczy to dziś standard w pakiecie usług firmy doradztwa personalnego, ale do wachlarza świadczeń dochodzą kolejne cegiełki jak badanie satysfakcji Pracowników, diagnoza HR przedsiębiorstwa, przygotowanie planu struktury firmy, opisów stanowisk, ścieżek kariery i awansu zawodowego, usługi typu Development Center, usługi szkoleniowe, doradztwo w zakresie prawa pracy czy outplacement.

Dochodzimy do momentu, gdzie coraz częściej firma doradztwa personalnego przejmuje rolę zewnętrznego HR Business Partnera, zaś Pracodawcy na rynku pracy charakteryzują się coraz większą znajomością potrzeb z zakresu HR. Jest to niezwykle ważne stanowisko, gdyż musi on mieć wielką wiedzę i świadomość organizacji, z którą współpracuje, bowiem tylko tak może osiągać rezultaty, o których marzymy!

Jeżeli czujemy, że nasza wiedza z dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi jest niepełna lub niewystarczająca, to warto spojrzeć na ofertę doradców personalnych. Dzięki temu każdy pracownik będzie mógł stać się dokładnie tą wersją siebie, która nie tylko okaże się wartością dodaną do firmy, lecz także, pozwoli mu na pełne rozwinięcie skrzydeł!