Stanowisko: Główna Księgowa

Data publikacji: 2020-07-22

LoboHR jest agencją rekrutacyjną (nr 7502), która dostarcza swoim klientom najlepszych pracowników.

Dla naszego klienta poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Główna Księgowa

Miejsce pracy: Kostrzyn

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie pełnej rachunkowości dla podmiotów z Grupy Spółek oraz sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z UoR.
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, PIT), reprezentacja Spółki przed organami skarbowymi oraz dokonywanie terminowych rozliczeń podatkowych i innych świadczeń publicznoprawnych.
  • Współpraca z bankami, audytorami oraz innymi organizacjami zewnętrznymi (w tym m.in. raportowanie GUS i NBP).
  • Sporządzanie instrukcji obiegu dokumentów, regulaminów, polityki rachunkowości i innych dokumentów biznesowych oraz prowadzenie projektów wewnętrznych mających na celu usprawnienie procesów i procedur wewnątrz Działu Księgowości.
  • Zarządzanie płynnością finansową, w tym autoryzowanie przelewów bankowych w systemach bankowych, stosownie do posiadanych uprawnień.
  • Organizacja pracy Działu Księgowości i nadzór nad pracą podległych pracowników.
  • Organizacja i nadzór nad przebiegiem inwentaryzacji składników majątkowych.
  • Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Przygotowywanie zestawień i raportów na potrzeby Zarządu.

Wymagania:

  • Doświadczenie na stanowisku Głównej Księgowej/ Głównego Księgowego.
  • Wykształcenie wyższego z zakresu rachunkowości lub finansów.
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości.
  • Praktyczna wiedza z zakresu rachunkowości zarządczej.
  • Umiejętności zarządzania zespołem.
  • Bardzo dobrej znajomość pakietu MS Office.
  • Dobrej znajomości j. angielskiego lub j. niemieckiego oraz systemu Optima (dodatkowy atut).

Oferujemy:

  • Samodzielne, pełne wyzwań i satysfakcji z osiąganych wyników stanowisko.
  • Możliwość rozwoju zawodowego i finansowego.
  • Współpracę z profesjonalnym, dynamicznym zespołem ludzi.
  • Codzienną, bezpośrednią współpracę z Prezesem/właścicielem firmy.
  • Dofinansowany pakiet prywatnej opieki medycznej.
  • Benefity