Stanowisko: Kontroler finansowy

Data publikacji: 2019-06-13

LoboHR jest agencją rekrutacyjną (nr 7502), która dostarcza swoim klientom najlepszych pracowników.

Dla naszego klienta, poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Kontroler finansowy

Miejsce pracy: Czechowice-Dziedzice, Tychy, Bielsko-Biała

Zakres obowiązków:

  • Przygotowywanie rocznego budżetu oraz planu wieloletniego, opracowanie prognoz oraz koordynacja budżetowania dla całej firmy
  • Analiza odchyleń wyników od przyjętych założeń budżetowych i rekomendowanie działań korygujących
  • Przygotowywanie miesięcznych raportów zarządczych dla kierownictwa firmy
  • Udział w budowaniu narzędzi wspomagających podejmowanie decyzji biznesowych
  • Planowanie polityki kredytowej firmy
  • Monitorowanie wyników finansowych w obszarze sprzedaży oraz analizowanie ich pod kontem ryzyk i szans sprzedażowych
  • Przygotowanie analizy opłacalności nowych projektów inwestycyjnych
  • Sprawdzanie zgodności procesów księgowości zarządczej ze standardami firmy
  • Kontrolowanie przepływów pieniężnych, analiza okresowych raportów o sytuacji finansowej firmy
  • Nadzór nad poprawnością prowadzonych zapisów
  • Współpraca z działem księgowości oraz działem HR
  • Nadzorowanie przepływu dokumentów finansowych (w tym faktur) pomiędzy oddziałem, klientem oraz działem finansowo-księgowym
  • Nadzór nad wdrożeniem i działaniem systemu ERP
  • Odpowiedzialność za poprawny przebieg audytów finansowych oraz za współpracę z audytorem
  • Odpowiedzialność za przeprowadzenie inwentaryzacji okresowych i rocznych

Wymagania:

  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • Wykształcenie kierunkowe
  • Znajomość systemów finansowo-księgowych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2
  • Chęć rozwoju i podnoszenia kompetencji

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Grupowe ubezpieczenie na życie
  • Przyjazne środowisko pracy