Stanowisko: Specjalista ds. Kontrolingu

Data publikacji: 2020-05-13

LoboHR jest agencją rekrutacyjną, która dostarcza swoim klientom najlepszych pracowników.

Dla naszego klienta, firmy produkcyjnej poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Specjalista ds. Kontrolingu

Miejsce pracy: Katowice

Zakres obowiązków:

  • Ścisła współpraca z Zarządem w zakresie planowania strategii finansowej i biznesowej segmentu
  • Rekomendacje działań mających na celu ograniczenie kosztów oraz weryfikacja najbardziej rentownych inwestycji
  • Kontrolowanie i analizowanie kluczowych wskaźników finansowych oraz operacyjnych wraz z rekomendowaniem optymalnych rozwiązań
  • Tworzenie narzędzi i modeli dla celów bieżącego i długoterminowego kontrolingu operacyjnego
  • Sporządzanie krótko- i długoterminowych analiz finansowych
  • Koordynacja tworzenia planów produkcyjnych i planów sprzedażowych, weryfikacja odchyleń rzeczywistej produkcji/sprzedaży od planów
  • Prowadzenie procesu budżetowania spółek
  • Przygotowywanie cyklicznych i ad-hoc raportów zarządczych, analiz i sprawozdań na potrzeby Zarządu oraz controllingu centralnego w Grupie
  • Monitorowanie, kontrola i usprawnianie procesów wewnątrz organizacji

Wymagania:

  • Doświadczenie w dziale kontrolingu lub księgowości- firmy produkcyjne
  • Preferowane wykształcenie wyższe: ekonomia / finanse / rachunkowość / matematyka /
    ekonometria lub pokrewne
  • Doświadczenie w pracy w środowisku Lean
  • Biegła znajomość pakietu MS Office ze szczególnym uwzględnieniem znajomości MS Excel
  • Wysoko rozwinięte zdolności analityczne, komunikatywność, samodzielność, inicjatywa w działaniu
  • Znajomość języka angielskiego
  • Otwartość na nowe wyzwania
  • Komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole

Oferujemy:

  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności,
  • Pakiet benefitów pozapłacowych
  • Samodzielność w działaniu
  • Pracę pełną wyzwań i możliwości rozwoju