Blog

Rozpoczęliśmy kolejny, już dziesiąty rok Lobo HR na rynku pracy. Za nami dużo wyzwań, ale i mnóstwo sukcesów.  Przed nami dużo pracy, abyśmy byli jeszcze lepsi. Chcemy nadal się rozwijać, doskonalić i rozwijać naszych konsultantów.
W tym roku, stawiamy na rozwój Młodych Liderów. Rok 2020 to m. in. projekt  doskonalenia kompetencji managerskich u konsultantów Lobo z predyspozycjami do zarządzania. Od lutego do czerwca przyszli liderzy i przyszli managerowie będą brali udział w cyklu warsztatów Akademii Managera, które przy współpracy z Polskim Forum HR poprowadzi dla nich Magda Żmijewska- Executive Coach, ukierunkowany ekspert rozwijający liderów i profesjonalistów w biznesie.
Przed Nami kolejny intensywny rok 🙂

TOP HR Manager in Action to największy w Polsce konkurs z zakresu HR. Zwycięzcą zostanie osoba, która wykaże się największą wiedzą HR i kompetencjami w obszarze zarządzania, oraz  odegrała ważną rolę we wdrożeniu projektu istotnego dla HR lub tematycznie związanego z HR. 

W tegorocznej, XI edycji konkursu, udział wzięła Sylwia Chwastyk-Kolasa, Dyrektor Operacyjna Lobo HR. Po kilkumiesięcznych zmaganiach Sylwia znalazła się w pierwszej 10-tce, wśród najlepszych HR Managerów w Polsce! Przed Dyrektorem Lobo HR kolejne etapy i walka o finał. Zwyciezca zostanie wyłoniony podczas konferencji HR Directors Summit 23 stycznia 2020 r.  Duma już nas rozpiera, ale wierzymy, że to nie koniec i nadal trzymamy kciuki!

Ależ było straszzzzzzznie w Lobo 🙂

Do dziś mamy gęsią skórkę!

10 października, w warszawskim Opera Club, mieliśmy okazję bawić się, integrować i dzielić najlepszymi praktykami z obszaru rekrutacji.
Konsultanci Lobo HR ponownie, na wspólnym parkiecie, z najlepszymi rekruterami w Polsce. Kolejna, XII już edycja, najbardziej prestiżowego konkursu w świecie rekrutacji już za Nami.

Na zdjęciu: Nasze Lobo- Perły, jak zawsze w świetnych humorach!

W aktualnym numerze magazynu Rekruter pojawił się wywiad z Dyrektor Operacyjną Lobo HR Sylwią Chwastyk- Kolasa.
Sylwia zdradziła kulisy podjęcia współpracy z międzynarodową organizacją Future Manager Alliance.
Więcej informacji – Expressem do Rynku.

130 km/h, autostrada, 90 km od biura, w drodze na spotkanie do klienta i … awaria samochodu… Opanowanie w sytuacji kryzysowej to podstawa. U doświadczonych konsultantów orientacja na cel wzięła górę.

Umowa z nowym klientem zawarta. Kandydat do spotkania przygotowany, raport z projektu rekrutacyjnego wysłany, a relaks „na lawecie” po dobrze wykonanej pracy –  bezcenny:)

Brawo Lobo-Dziewczyny, Was nic nie zatrzyma! Klienci i kandydaci mogą na Was zawsze liczyć!

W oddziale Lobo HR Katowice zapanowały dziś dresy 😉

Dzień zaczęliśmy od porządnej rozgrzewki. Był trucht, wymachy, pajace, przysiady, podskoki, wyskoki i dużo dobrej zabawy.

Tak rozpoczęty dzień może być tylko dobrym dniem!

Bo w nas jest siła!

Nie ma sukcesów firmy bez sukcesów ludzi. Nie ma sukcesów zespołów bez Zespołów. Lobo HR przeprowadziło wśród swoich Pracowników badanie pod hasłem „Zespołowość”.

100 % Pracowników Lobo uważa, że atmosfera w zespołach jest bardzo dobra! Nasi pracownicy się po prostu lubią 🙂

Wszystkim Nam zależy na budowaniu wspólnego Lobo, mamy wspólne cele i wierzymy w swoich Przełożonych.  Pracownicy Lobo potrafią wzajemnie się motywować i wspierać. Ale nade wszystko są bardzo zaangażowani w swoją codzienną pracę i pracę swojego zespołu.

Kochani, bardzo Wam dziękujemy za udział w ankiecie. Dziękujemy za codzienne zaangażowanie i świetną pracę. Dzięki Wam Lobo jest takim wspaniałym miejscem pracy i taką wspaniałą firmą. Zarządzanie takimi zespołami to prawdziwy zaszczyt i wielka przyjemność !

Brawo Lobo!

Gdyński  zespół Lobo HR integrował się w ubiegłą niedzielę w promieniach słońca w przepięknym Adler Resort Spa na Kaszubach. Dziewczyny korzystały z atrakcji wodnych, sportowych jak i zabiegów pielęgnacyjnych.

Zdecydowanie po raz kolejny sprawdziła się zasada: Integracja, jako sprawdzony sposób na dobry zespół! Wiadomym jest,  że rozwój każdej firmy związany jest bezpośrednio  z  koniecznością rozwoju członków zespołu, a zacieśnianie relacji pomiędzy pracownikami i wspólne spędzanie czasu skutecznie umacnia struktury firmy.

Konsultantki w Gdyni są zmotywowane i uśmiechnięte, a codzienne obowiązki, kontakty z kandydatami i klientami są jeszcze bardziej profesjonalne!

Zespół z Gdyni czeka z niecierpliwością na kolejny wyjazd i dużo wspólnych atrakcji.

Młodzieżowe Centrum Kultury w Mikołowie dziękuje Lobo HR za czynny udział, merytoryczny wkład i pomoc w organizacji Targów Pracy dla młodych na rynku pracy.

 

Całkiem niedawno, bo 1 czerwca, mieliśmy okazję w sposób bardzo wyjątkowy świętować Dzień Dziecka.

Gdyński zespół Lobo z uśmiechem na twarzach przygotował prezenty dla wyjątkowej rodziny z Gdyni, która w ramach pogotowia rodzinnego opiekuje się siedmiorgiem dzieci w wieku od 2 do 11 lat. Dodatkowo rodziców w ich misji wspiera także 12- letni syn.

Dzieciaki zostały obdarowane zabawkami edukacyjnymi i słodkościami. Śmiech i zadowolenie w ich oczach wynagradza wszystkie zmartwienia codziennego dnia. Bardzo Wam dziękujemy za tę radość, energię i euforię.

Mamy ogromną nadzieję, że ten dzień był wyjątkowy dla Was i Waszych rodzin a wszystkie dzieci czuły się kochane i doceniane.

 

Z dumą informujemy, iż Lobo HR dołączyło do grupy Future Manager Alliance – globalnej organizacji zrzeszającej agencje rekrutacyjne z całego świata.

Jesteśmy jedyną agencją polską w organizacji! Pierwsze wspólne sukcesy rekrutacyjne już za nami 🙂

Na zdjęciu: Dmytro Klim –  Manager FMA na obszar Europy Wschodniej, Salvatore Corradi – prezes FMA, Maciej Michalewski – Prezes Lobo HR.

10 kwietnia Dyrektor Operacyjny Lobo Sylwia Chwastyk-Kolasa, poprowadziła warsztat dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego. Studenci uczyli się rekrutować handlowców 🙂
W ruch poszły narzędzia rekrutacyjne, były testy, formularze wywiadu behawioralnego, były scenki, koszyki zadań, elementy AC. Była weryfikacja komunikacji niewerbalnej i próby selekcji aplikacji stworzonych na potrzeby warsztatu. Studenci wspólnie z Lobo wybrali najlepszych Handlowców do zatrudnienia. Dużo wiedzy, ale i dużo dobrej zabawy 🙂

Połączenie desingu i nowoczesnej architektury wkomponowanej w malowniczy krajobraz Jeziora Rożnowskiego – to tu wypoczywali Lobo Top Performerzy 🙂

Boutique’owy charakter miejsca, kameralna atmosfera i luksusowe SPA, oaza relaksu.
Marieta już przywitana w biurze. Pełna entuzjazmu wróciła do pracy.
Z kolei Magda myślami jest jeszcze przy desce, na szczycie Jaworzyny Krynickiej. A tu biurko czeka, kawa w kuchni czeka, ale trudno wrócić do rzeczywistości.
Kolejny Lobo Top Performer już pakuje walizki. Lemon Resort SPA czeka na Oliwię.
Takie prezenty to tylko w Lobo 🙂
Kolejne niespodzianki przed nami – znów 5 świetnych hoteli czeka na Najefektywniejszych Konsultantów Lobo HR.  I Q za Nami. Konkurs nabrał tempa.

Nie można zarządzać ludźmi nie znając ich. Nie można oczekiwać sukcesów nie nagradzając. Tym mottem kierowani postanowiliśmy w specjalny sposób wynagrodzić sukcesy naszych Pracowników – te spektakularne i te małe. Naszych konsultantów zapraszamy na kolację. Nie zwykłą kolację, a kolację z Szefem.

W menu prawdziwa uczta dla podniebienia, a do towarzystwa Prezes Zarządu lub Dyrektor Operacyjny – do wyboru. Jak się okazało, łatwiej wybrać kolację niż towarzystwo, ale tym razem Sara postawiła na „babski wieczór”.

Było bardzo smacznie i bardzo przyjemnie. Teraz Prezes czeka, aż ktoś wybierze jego  🙂

 

Dziewiąta edycja Wolves Summit rozpoczęła się dzisiaj. Międzynarodowa konferencja gromadząca startupy, inwestorów, przedstawicieli korporacji i programistów z ponad 50 krajów z całego świata.

Jesteśmy 🙂

Pozdrawiamy i zapraszamy wszystkich obecnych do rozmowy o automatyzacji w branży rekrutacyjnej!

Nie ma to jak rozpocząć dzień od porannej kawy i… dyskusji o modzie.

Lobo HR zaprosiło swoich pracowników do dyskusji w temacie autoprezentacji i analizy wizerunku. Omówiliśmy biznesowy dress code, aktualne trendy na rynku, wymieniliśmy spostrzeżenia w temacie stylu, fasonu, dodatków i kolorów. Miły i pracowity początek dnia!

Rozpoczęliśmy marzec- głośno, radośnie, kolorowo i z przytupem!
Zamknęliśmy luty przekraczając założenia budżetowe, przekroczyliśmy cele oddziałowe,
cele indywidualne. Zarówno region Północ jak i region Południe miały mnóstwo powodów do świętowania.
Były balony i dobra zabawa 😉
Były torty i słodkości.
Były kwiaty, prezenty.
I trzy wspaniałe Konsultantki, które dołączyły do Załogi Lobo:)
Wchodzimy w marzec z rozpędem i energią, jaką może mieć tylko Lobo!

W sielankowy czwartkowy poranek zespół Lobo HR Katowice został przywitany… kartkówką.

W firmie wprowadzono nowe, autorskie narzędzie do badania kompetencji kandydatów, związanych z organizacją pracy własnej i umiejętnością ustalania priorytetów. Nie ma implementacji bez testów, zatem część zespołu Katowic została zaproszona do badania.

Mamy nadzieję, że nie okażą się … niezorganizowani 🙂

Za nami pracowity styczeń. Okres podsumowania roku 2018 – dobrego roku w rozwoju świadomego Lobo. Moment przedstawienia Strategii Rozwoju Lobo HR na rok 2019. Miesiąc przeprowadzenia Ocen Pracowniczych – podwyżek, awansów i wielu momentów skłaniających do analiz, przemyśleń, wniosków, ale i serdecznych gratulacji. 

Za nami dobry i pracowity rok. Pełen wyzwań i wielu sukcesów. Rok realizacji założeń budżetowych (99,166 % założonego celu finansowego ), rok bardzo dynamicznego rozwoju oddziału w Katowicach (138, 66 % realizacji celu), rok stabilnego funkcjonowania zespołu Gdyni (100, 33% realizacji założeń). Rok bardzo dynamiczny, który nauczył nas szybkiej i dojrzałej reakcji na wiele scenariuszy, które współtworzył rynek pracy. 

Dziękujemy wszystkim pracownikom Lobo, którzy każdego dnia przyczyniali się i przyczyniają do wszystkich naszych wielkich i drobnych sukcesów! Nie byłoby Lobo, gdyby nie było Was, Waszego zaangażowania i Waszych świetnych pomysłów!

Przed nami ambitne plany przekraczania celów w 2019 r. Pierwsze sukcesy już za nami! W piątek Webinar podsumowujący świetny styczeń 2019 w Lobo 😉 Nie zdradzamy szczegółów, powiemy tylko jedno: mamy wiatr w żaglach – czy jak kto woli- pod nartami 🙂 Powodzenia w Lutym!

13 grudnia w Lobo HR królowała nowoczesna technologia i… naukowcy 🙂

W naszej siedzibie w Gdyni przeprowadzone zostały badania biometryczne sposobu analizy profili kandydatów.  Badaniu poddani byli konsultanci, a także nasz prezes, co widać na załączonym obrazku.

Badanie zostało przeprowadzone za pomocą urządzeń biometrycznych. Jedno urządzenie, przymocowany do laptopa detektor, śledzi cały czas wzrok konsultanta i analizuje, na które elementy profilu kandydata w danym momencie jest skierowany. Drugie urządzenie – okulary – wspomaga pracę pierwszego.

Po co to robimy? Pracujemy nad zaawansowanym narzędziem informatycznym wspierającym analizę profili kandydatów podczas wstępnej selekcji. Opracowując algorytmy funkcjonowania narzędzia postanowiliśmy wyjść poza utarte przekonania dotyczące tego, w jaki sposób analiza profili jest przeprowadzana. Dzięki zaawansowanej technologii możemy dokładnie zbadać ten proces i oprzeć się na zweryfikowanych informacjach, nie zaś tylko na przekonaniach.

Mikołaj odwiedził dziś Lobo. Hmm, szuka pracy czy asystenta? 🙂

Zgodnie z poznańską tradycją, dziś cały Poznań zajada się świętomarcińskimi rogalami z nadzieniem z białego maku, orzechów, bakalii i śmietany, które wypiekane są specjalnie na tę okazję i wystawiane przez dziesiątki cukierników.
Lobo HR Poznań przesyła poznańskie rogale. MNIAMMM 🙂

Tak świętujemy sukcesy i urodziny naszych pracowników. Wspólny wyjazd do SPA na weekend był doskonałą okazją do zbierania energii do dalszej aktywności rekrutacyjnej. Dziękujemy Notera Hotel SPA!

Zwykle jesteśmy bardzo przyjaznym miejsce pracy, ale w środę …oj powiało grozą 🙂

Te piękne i utalentowane kobiety na zdjęciu to Klaudia, Sara i Oliwia- Konsultantki Lobo do zadań specjalnych. Ekspertki, dla których nie ma projektów niemożliwych. A razem z nimi- Perła HR- marzenie każdego Rekrutera.

Wszystkie trzy Panie, w tym roku zostały nominowane w kategorii Consultant of the Year, w prestiżowym konkursie Rekruterów- Perły HR. Klaudia i Oliwia, dla których sektor IT nie ma żadnych tajemnic i Sara, która potrafi znaleźć tylu językowców, ilu tylko pomieszczą mury Naszych Klientów.  I oto stało się- Lobo otrzymało Perłę 🙂

Perła HR została przyznana Oliwii Kepke za szybką realizację skomplikowanego projektu IT, który zakończyła ze spektakularnym sukcesem.

Gratulujemy, choć werdykt nie dziwi, mamy w Lobo wiele prawdziwych pereł.

Byliście? My tak!  To dłuuuga i pełna pozytywnej energii historia 🙂 Mnóstwo wspaniałych, ciekawych świata ludzi. Rozmowy o rynku, o poszukiwaniu Pracowników, o poszukiwaniu Pracodawców i o tym jak się w tym labiryncie ofert nie zgubić. Wspaniały dzień!

„Jak nie zgubić człowieka w tłumie, czyli o rekrutacjach masowych”. Jaki jest przepis na sukces w rekrutacjach masowych? Zdaniem Lobo HR – połączenie eksperckiej wiedzy, wypracowanego przez lata Know- How z nowoczesną technologią. Artykuł autorstwa Dyrektor Operacyjnej Lobo HR w temacie wykorzystania systemów IT w rekrutacjach wielowolumenowych można przeczytać w opublikowanym właśnie Kompendium HR i na stronie Lobo w zakładce: Expressem do Rynku. Przyjemnej lektury!

19- 20 września Management Lobo HR spotkał się w Ożarowie Mazowieckim, aby solidnie popracować 🙂

Hasło przewodnie spotkania: „Zmieniamy Lobo na lepsze„.

Pierwszego dnia pracowaliśmy koncepcyjnie. Omówiliśmy bieżące wyzwania, z którymi spotykamy się w wielu oddziałach każdego dnia, wymieniliśmy spostrzeżenia, pomysły, burze mózgów uderzały cały Ożarów Mazowiecki wieloma piorunami.

Kolejnego dnia Branch Managerowie prezentowali przygotowane przez siebie strategie rozwoju swoich oddziałów w 2019r.

To były bardzo intensywne i ważne w rozwoju Lobo dwa dni, za które dziękujemy.

Dużo dojrzałych wniosków, dużo świetnych pomysłów, mnóstwo wielkiego zaangażowania w to, abyśmy wspólnie budowali jeszcze lepsze Lobo, a przy tym dużo pozytywnej energii i dowód na to, że „potrafimy wzbić się wysoko” 🙂 🙂 🙂

15 września 2018r. Noc. 6km biegu, 30 przeszkód. Noc w lesie i w Bałtyku 🙂

Lobo Team walczył zaciekle i do końca. W starciu udział wzięły Oliwia i Klaudia.

Oj, pokazały Kobiety prawdziwą siłę i charakter!

19 września 2018 r. Lobo HR zagości na Konferencji Pracodawców Pomorza oraz Avalon Solutions. O godzinie 11:00 Maciej Michalewski, Prezes Lobo HR, opowie o tym dlaczego warto pracować w chmurze i jak Google Cloud sprawdza się w agencji rekrutacyjnej.

Zapraszamy!

Z prawdziwą dumą ogłaszamy, iż Lobo HR zostało członkiem Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji. To bardzo ważna chwila w rozwoju naszej firmy. 

Koalicja skupia obecnie ponad 350 pracodawców, którzy do rekrutacji pracowników podchodzą w sposób bardzo świadomy, z zachowaniem Kodeksu Etycznego, metodologii Candidate Experience i z dużym skupieniem na potrzebach i oczekiwaniach procesowanych kandydatów.

Jest to kolejne prestiżowe miejsce, do którego trafiliśmy dzięki wysokim standardom codziennej pracy naszej konsultantów. 

Kochani – dziękujemy! Nie byłoby nas w tym miejscu, bez Was!

Sierpień rozpoczęliśmy wyjątkowo pracowicie, bo od przeprowadzki dwóch oddziałów Lobo HR.

Zarówno biuro w Warszawie, jak i biuro w Katowicach, zmieniły swoje lokalizacje. Obydwa lokale pomimo rozległych przestrzeni, przestały mieścić naszych energicznych konsultantów, odwiedzających nas licznie kandydatów, jak i chętnie zapraszanych klientów.

Zatem od 1 sierpnia zapraszamy wszystkich do nowych lokalizacji:

 

Lobo HR-  Katowice

ul. Sobieskiego 11/ E 202- 203

40- 082 Katowice

biurowiec- Opal Maksimum

 

Lobo HR- Warszawa

ul.Senatorska 2

wejście A, I piętro

00- 075 Warszawa

biurowiec- Senatorska Investment

Lobo HR serdecznie dziękuje Grupie Pracuj.pl za wspólne świętowanie Ogólnopolskiego Dnia HR-owca. Dużo wartościowych debat, wymiana doświadczeń o wyzwaniach rynku HR, a przy tym wspaniała zabawa w rytmach samby. Dziękujemy!

(czytaj dalej…)

W ostatnim tygodniu czerwca Lobo HR przeprowadziło „Badanie satysfakcji swoich Pracowników”95,8 % badanych deklaruje, że lubi firmę, w której pracuje.Prężnie rozwijające się Lobo HR ma już na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów, ale ten jest zdecydowanie największym! (czytaj dalej…)

Szanowni Klienci, drodzy Kandydaci,

jeśli planujecie we wtorek, 19.06.2018 r., skontaktować się z nami – zróbcie to do godz. 15:30. (czytaj dalej…)

W dniu 09.06.2018 r. Prezes Lobo HR Maciej Michalewski powiedział sakramentalne „TAK”  🙂

 

(czytaj dalej…)

Drogie Mamy, Kochani Tatusiowie,

w piątek Wasze dzieci obchodzą Dzień Dziecka!

Z tej okazji chcielibyśmy podarować Wam dwie godziny dla Rodziny 🙂 Zatem wszystkie Mamy i Tatusiowie w Lobo, w piątek, 1 czerwca, kończą pracę o godz. 14:00. (czytaj dalej…)

W dniach 14- 16 maja odbył się Europejski Kongres Gospodarczy. Wydarzenie jest największą w Europie Centralnej debatą o aktualnym stanie i przyszłości gospodarki, zwracającą dużą uwagę na społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR). (czytaj dalej…)

Polskie Forum HR właśnie opublikowało raport podsumowujący działalność kluczowych agencji zatrudnienia na polskim rynku w 2017 r.

Raport omawia swoistą rewolucję jaką przeżyła branża agencji pracy, ukazuje dynamiczny rozwój agencji pośrednictwa, ale wskazuje także na wzrost zainteresowania rynku usługami rekrutacyjnymi czy HR-owymi. (czytaj dalej…)

O tym, że jak się uczyć, to najlepiej od praktyków, wie każdy. Doskonale wiedzą o tym także studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a ich frekwencja na ostatnich zajęciach przerosła najśmielsze oczekiwania.

Warsztat „Rekrutacja i selekcja pracowników – badanie kompetencji, dobór narzędzi” poprowadziła Sylwia Chwastyk- Kolasa- Dyrektor Operacyjny Lobo HR. (czytaj dalej…)

Lobo HR to firma ludzi z pasją, charyzmą i charakterem! Oto jak ubiegłą sobotę spędzał Lobo Team 🙂

Tu gotowi do startu, jeszcze czyści i zadowoleni. (czytaj dalej…)

Ostatnie dni były wyjątkowo aktywne dla Maćka Michalewskiego – Prezesa Lobo HR. Maciej wsiadł w samochód w Gdyni i od północy, przez Warszawę, Katowice, Wrocław na Poznaniu zakończywszy, odbył podróż przez Polskę, aby spędzić po kilka godzin w oddziałach Lobo HR.

Maciej dzielnie wspierał konsultantów w ich codziennej pracy, rekrutował, sprzedawał, negocjował, dzielił się wiedzą i dobrymi praktykami. (czytaj dalej…)

O tym jak obrać kurs do sukcesu i jak pokierować swoją karierą można było dowiedzieć się 18 kwietnia na Targach Pracy Career EXPO w Poznaniu.

Lobo na wydarzeniu reprezentowała Róża Konopa i Kasia Harkot. (czytaj dalej…)

11 kwietnia we Wrocławiu odbyły się Targi Pracy Career EXPO, promowane jako najskuteczniejsze wydarzenie rekrutacyjne w regionie. Podczas targów można było nawiązać kontakty rekrutacyjne kandydat – pracodawca, ale także podnieść własne kompetencje, dzięki udziałowi w licznych szkoleniach, wykładach czy wystąpieniach. Duże zainteresowanie wzbudziły success stories prezesów największych firm, czyli opowieści o drodze (z planem) do spełniania marzeń.

(czytaj dalej…)

Konsultanci Lobo HR i Pracownicy firmy GoldenLine mieli okazje odbyć cykl spotkań warsztatowych, podczas których wymieniliśmy spostrzeżenia na temat współczesnej rekrutacji i trudnych sposobów na odnalezienie talentów na rynku pracy.

Podczas warsztatów konsultanci Lobo uczyli się tego jak szukać kandydatów upraszczając sobie pracę, jak wykorzystywać operatory logiczne i jak nie zaginąć w wirtualnym świecie. (czytaj dalej…)