Blog

Sierpień rozpoczęliśmy wyjątkowo pracowicie, bo od przeprowadzki dwóch oddziałów Lobo HR.

Zarówno biuro w Warszawie, jak i biuro w Katowicach, zmieniły swoje lokalizacje. Obydwa lokale pomimo rozległych przestrzeni, przestały mieścić naszych energicznych konsultantów, odwiedzających nas licznie kandydatów, jak i chętnie zapraszanych klientów.

Zatem od 1 sierpnia zapraszamy wszystkich do nowych lokalizacji:

 

Lobo HR-  Katowice

ul. Sobieskiego 11/ E 202- 203

40- 082 Katowice

biurowiec- Opal Maksimum

 

Lobo HR- Warszawa

ul.Senatorska 2

wejście A, I piętro

00- 075 Warszawa

biurowiec- Senatorska Investment

Lobo HR serdecznie dziękuje Grupie Pracuj.pl za wspólne świętowanie Ogólnopolskiego Dnia HR-owca. Dużo wartościowych debat, wymiana doświadczeń o wyzwaniach rynku HR, a przy tym wspaniała zabawa w rytmach samby. Dziękujemy!

(czytaj dalej…)

W ostatnim tygodniu czerwca Lobo HR przeprowadziło „Badanie satysfakcji swoich Pracowników”95,8 % badanych deklaruje, że lubi firmę, w której pracuje.Prężnie rozwijające się Lobo HR ma już na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów, ale ten jest zdecydowanie największym! (czytaj dalej…)

Szanowni Klienci, drodzy Kandydaci,

jeśli planujecie we wtorek, 19.06.2018 r., skontaktować się z nami – zróbcie to do godz. 15:30. (czytaj dalej…)

W dniu 09.06.2018 r. Prezes Lobo HR Maciej Michalewski powiedział sakramentalne „TAK”  🙂

 

(czytaj dalej…)

Drogie Mamy, Kochani Tatusiowie,

w piątek Wasze dzieci obchodzą Dzień Dziecka!

Z tej okazji chcielibyśmy podarować Wam dwie godziny dla Rodziny 🙂 Zatem wszystkie Mamy i Tatusiowie w Lobo, w piątek, 1 czerwca, kończą pracę o godz. 14:00. (czytaj dalej…)

W dniach 14- 16 maja odbył się Europejski Kongres Gospodarczy. Wydarzenie jest największą w Europie Centralnej debatą o aktualnym stanie i przyszłości gospodarki, zwracającą dużą uwagę na społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR). (czytaj dalej…)

Polskie Forum HR właśnie opublikowało raport podsumowujący działalność kluczowych agencji zatrudnienia na polskim rynku w 2017 r.

Raport omawia swoistą rewolucję jaką przeżyła branża agencji pracy, ukazuje dynamiczny rozwój agencji pośrednictwa, ale wskazuje także na wzrost zainteresowania rynku usługami rekrutacyjnymi czy HR-owymi. (czytaj dalej…)

O tym, że jak się uczyć, to najlepiej od praktyków, wie każdy. Doskonale wiedzą o tym także studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a ich frekwencja na ostatnich zajęciach przerosła najśmielsze oczekiwania.

Warsztat „Rekrutacja i selekcja pracowników – badanie kompetencji, dobór narzędzi” poprowadziła Sylwia Chwastyk- Kolasa- Dyrektor Operacyjny Lobo HR. (czytaj dalej…)

Lobo HR to firma ludzi z pasją, charyzmą i charakterem! Oto jak ubiegłą sobotę spędzał Lobo Team 🙂

Tu gotowi do startu, jeszcze czyści i zadowoleni. (czytaj dalej…)

Ostatnie dni były wyjątkowo aktywne dla Maćka Michalewskiego – Prezesa Lobo HR. Maciej wsiadł w samochód w Gdyni i od północy, przez Warszawę, Katowice, Wrocław na Poznaniu zakończywszy, odbył podróż przez Polskę, aby spędzić po kilka godzin w oddziałach Lobo HR.

Maciej dzielnie wspierał konsultantów w ich codziennej pracy, rekrutował, sprzedawał, negocjował, dzielił się wiedzą i dobrymi praktykami. (czytaj dalej…)

O tym jak obrać kurs do sukcesu i jak pokierować swoją karierą można było dowiedzieć się 18 kwietnia na Targach Pracy Career EXPO w Poznaniu.

Lobo na wydarzeniu reprezentowała Róża Konopa i Kasia Harkot. (czytaj dalej…)

11 kwietnia we Wrocławiu odbyły się Targi Pracy Career EXPO, promowane jako najskuteczniejsze wydarzenie rekrutacyjne w regionie. Podczas targów można było nawiązać kontakty rekrutacyjne kandydat – pracodawca, ale także podnieść własne kompetencje, dzięki udziałowi w licznych szkoleniach, wykładach czy wystąpieniach. Duże zainteresowanie wzbudziły success stories prezesów największych firm, czyli opowieści o drodze (z planem) do spełniania marzeń.

(czytaj dalej…)

Konsultanci Lobo HR i Pracownicy firmy GoldenLine mieli okazje odbyć cykl spotkań warsztatowych, podczas których wymieniliśmy spostrzeżenia na temat współczesnej rekrutacji i trudnych sposobów na odnalezienie talentów na rynku pracy.

Podczas warsztatów konsultanci Lobo uczyli się tego jak szukać kandydatów upraszczając sobie pracę, jak wykorzystywać operatory logiczne i jak nie zaginąć w wirtualnym świecie. (czytaj dalej…)

10 marca w Gdańsku odbyły się Targi Kariera IT. W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko badający rynek i szukający pracy programiści czy testerzy, ale i konsultanci Lobo HR, którzy na co dzień bardzo aktywnie współpracują z branżą IT.

W czasie targów Klaudia z Izą uczestniczyły w wykładach wprowadzających w świat programowania, prezentowały aktualne oferty pracy, którymi dysponuje Lobo i chętnie wymieniały kontakty z uczestnikami. (czytaj dalej…)

9 marca w Gdańsku odbyło się spotkanie sektora BSS. Z ramienia Lobo HR w spotkaniu uczestniczyła Izabella Trochim – Specjalista ds. Rekrutacji, która na co dzień wspiera naszych klientów w rekrutacjach do Centrów Usług Wspólnych. (czytaj dalej…)

Wczoraj do zespołu Lobo HR dołączył nowy członek rodziny 🙂 Nasza koleżanka Sonia, pracująca na co dzień w oddziale w Gdyni, urodziła śliczną córeczkę!

Wszyscy w Lobo HR wczoraj bardzo mocno trzymaliśmy kciuki, a radosne nowiny obiegły dziś całą firmę. Szczęśliwym rodzicom serdecznie gratulujemy, niech mała Mia wnosi w Wasze życie dużo radości, a Ciebie panienko witamy na świecie! Rośnij zdrowo i łobuzuj ile się da 🙂 (czytaj dalej…)

6- 7 lutego w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja, która połączyła perspektywy HR i IT pod hasłem ” Zarządzanie zespołami IT „. Wydarzenie w całości było poświęcone tematyce pozyskania, motywowania i utrzymania specjalistów IT, a głos w sprawie zabierali nie tylko dyrektorzy HR, ale również szefowie działów technologicznych.  Nie zabrakło oczywiście Lobo HR i prezesa Macieja Michalewskiego. (czytaj dalej…)

Nie tylko zagraniczni inwestorzy zauważyli potencjał Katowic. Lobo HR też już tu jest! Centrum Katowic, ul. Sobieskiego 11, II piętro, lokal CD 211. Codziennie wspieramy pracodawców w poszukiwaniu talentów do ich organizacji. Codziennie wskazujemy drogę talentom, wprost do firm naszych klientów. (czytaj dalej…)

31 stycznia Błażej Jaskuła – nasz specjalista z oddziału w Gdyni i Maciej Michalewski – CEO Lobo HR wybrali się na randkę! Oczywiście randkę z biznesem!

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się Biznesowa Szybka Randka. W myśl zasady, że biznes tworzą ludzie, a najlepszym jego fundamentem są relacje, Błażej z Maciejem wyposażeni w stos wizytówek zasiedli wśród pozostałych trójmiejskich przedsiębiorców, aby porozmawiać z nimi nt możliwych obszarów do współpracy.

(czytaj dalej…)

Przywódcy rozwijają się, poznając, kim są i co cenią, uświadamiając sobie słabe punkty, które mogłyby pokrzyżować ich plany, pielęgnując nawyk nieustannej autorefleksji i uczenia się” – Chris Lowney.

Lobo HR ma genialnych przywódców! Prawdziwi liderzy, za którymi idą tłumy 🙂 Mądrzy szefowie, pełni energii, entuzjazmu i wiedzy. Oto Managerowie Lobo pakują walizki i wyruszają w Polskę. Lobo HR rozpoczyna cykl diagnostyczno-szkoleniowy, kryptonim – „Rotacja Managerów”. (czytaj dalej…)

Zapracowani i… zaczytani! Tak – zaczytani. Lobo HR buduje bibliotekę!

Może to jeszcze nie drapacz chmur, ale pierwsze z wybranych ponad 120 pozycji już dotarły do oddziału firmy w Katowicach. Decyzją zarządu, ku ogólnemu zadowoleniu wszystkich pracowników, Lobo HR postanowiło stworzyć wewnętrzną bibliotekę. (czytaj dalej…)

Przed nami pełen wyzwań rok, w który weszliśmy zmotywowani i gotowi do działania.

Nowy Rok zwykle obfituje w noworoczne postanowienia. Świeże spojrzenie na wszystko co dookoła, moment rozpoczynania czegoś nowego, czegoś „extra”. Tak też jest w naszej firmie. (czytaj dalej…)

Sylwia Chwastyk-Kolasa jest dla wielu z nas osobą, która nie będzie wymagać żadnego przedstawienia. Dla tych, którym to nazwisko jeszcze nie przywodzi na myśl jednego z najbardziej cenionych i doświadczonych profesjonalistów na rynku, wystarczy jedynie wspomnieć (czytaj dalej…)

Nowości technologiczne, nowatorskie pomysły, tysiące ciekawych ludzi, a wśród nich my! Lobo HR już tradycyjnie było obecne na tegorocznym Infoshare by poznawać nowe trendy i budować relacje zarówno z potencjalnymi pracodawcami i kandydatami. (czytaj dalej…)